Jesteś tutaj

1. rocznica śmierci ks. prob. dziekana Andrzeja Kowolika

W poniedziałek 26 sierpnia 2019 r. minęła pierwsza rocznica tragicznej śmierci ks. dziekana Andrzeja Kowolika. Rok temu wszystko się zmieniło…

Wieczorem godz. 19.00 w święto Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w kościele parafialnym w Rozmierzy została odprawiona uroczysta msza św. w intencji naszego zasłużonego i lubianego kapłana.

Uroczystą mszę św. koncelebrował ks. Józef Szklorz w asyście ks. prob. Andrzeja Czekańskiego i ks. prob. dziekana Norberta Wonsa oraz dwóch kleryków - Daniela Chudali z Rozmierzy i Michała Jendrzoka z Lisowa. Ksiądz Józef Szklorz w kazaniu wspomniał posługę ks. Kowolika w naszej parafii i podziękował wszystkich za wsparcie i pomoc oraz rekolekcje Oazowe w naszej parafii.
Na koniec mszy św. ks. prob. dziekan Norbert Wons podziękował odchodzącemu z naszej parafii ks. prob. Andrzejowi Czekańskiemu za pracę duszpasterską oraz modlitwy za parafian i ś.p. ks. prob. dziekana Andrzeja Kowolika.
Następnie ks. prob. Andrzej Czekański podziękował wszystkim za wsparcie wiernych i kapłanów z dekanatu strzeleckiego. Potem kapłani, ministranci i wierni udali się nad grób ks. prob. Andrzeja Kowolika, gdzie pomodlono się za duszę Naszego Proboszcza.
W uroczystej mszy św. uczestniczyła najbliższa rodzina ks. Andrzeja Kowolika, kapłani z dekanatu strzeleckiego, liczna grupa ministrantów, poczty sztandarowe (Marianki i Strażacy z OSP Rozmierka i Rozmierz), przyjaciele i bardzo dużo wiernych z parafii i okolicy.

Dzień wcześniej w niedzielę 25 sierpnia 2019 r. na ostatniej odprawionej mszy św. w kościele w Rozmierce ks. prob. Andrzej Czekański pożegnał się w wiernymi oraz podał przyczyny rezygnacji z pracy w parafii Rozmierz.
Podziękowanie ks. prob. Andrzejowi Czekańskiemu z ramienia sołectwa Rozmierki złożyła Danuta Cichoń, od Mniejszości Niemieckiej DFK Rozmierka podziękowania złożył Józef Suchan oraz grupa ministrantów z Rozmierki.
Życzymy ks. Andrzejowi Czekańskiemu wiele zdrowia i życzliwości oraz wytrwałości w głoszeniu Słowa Bożego. Niech Cię Bóg Błogosławi.

Opracował: Piotr Smykała

kategoria: 
Rok: 

2012 C Romuald Kubik