Jesteś tutaj

10.10.2019 III Gala OPOLSZCZYZNA AKTYWNA SPOŁECZNIE

Sołtysem Roku 2019 - powiatu Strzeleckiego został Joachim Kaczmarczyk,

III gala “Opolszczyzna Aktywna Społecznie” odbyła się w czwartkowy wieczór 10.10.2019 r w Filharmonii Opolskiej. W jej trakcie marszałek województwa opolskiego uhonorował ludzi i organizacje, działające dla wspólnego dobra.

Na Galę zaproszeni zostali przedstawiciele organizacji pozarządowych naszego województwa, przedstawiciele firm wspierających wolontariat oraz środowisk działających prospołecznie.

Coroczne wydarzenie jest wyrazem docenienia i podziękowania za postawy osobom i organizacjom, które charytatywnie pracują na rzecz innych osób i środowiska, a często są niezauważane i niedoceniane.

Zawsze znajdą czas dla innych. Wiedzą czego potrzebują ludzie, którzy są obok nich. Tacy są społecznicy i osoby które zostały wyróżnione na III Gali Opolszczyzna Aktywna Społecznie.

Joachim Kaczmarczyk Sołtys Roku 2019 - powiatu Strzeleckiego
Sołtys wsi Rozmierka od 2004 r ,Prezes klubu sportowego „LKS Jedność Rozmierka” Prezes Stowarzyszenia „Nasza Rozmierka” członek Grupy Odnowy Wsi w Rozmierce, współautor Planu Odnowy Miejscowości, aktywny, pogodny, życzliwy z mnóstwem pomysłów na przyszłość. Służy bezinteresowną pomocą nie tylko mieszkańcom Rozmierki, ale również sąsiednich wiosek.
Swoim entuzjazmem, dobrym humorem potrafi zaangażować innych i pociągnąć ich za sobą do działania a jednocześnie otwarty na wszelkie nowe pomysły i propozycje.
Skutecznie działa na rzecz społeczności wiejskiej, włącza się w organizację wszystkich imprez i wydarzeń kulturalnych w Rozmierce Organizuje wiele imprez sportowych a także spotkań integracyjnych dla wszystkich mieszkańców wsi – integrując pokolenia. Współinicjator upiększania wsi który w swojej 15-to letniej działalności wypracował wiele projektów, pomysłów i przedsięwzięć nadających Rozmierce wiele uroku. W 2013 r. współorganizator projektu dorobku wsi Rozmierka do konkursu „Piękna Wieś Opolska” który to odniósł wielki sukces zajmując I miejsce w kategorii „Najlepszy start w odnowie wsi” w województwie Opolskim. Jako pierwszy sołtys zintegrował wszystkie organizacje działające w naszej wsi.
Serdecznie dziękujemy naszemu Sołtysowi za dotychczasową wspaniałą działalność, za wkład wniesiony na rzecz rozwoju naszej wsi, za wielkie zaangażowanie oraz pomoc w wielu innych sprawach a także liczymy na dalszą tak dobrą współpracę,

Brawo Panie Sołtysie,

Rada Sołecka,
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju wsi Rozmierka
Grupa Odnowy Wsi
DFK - Rozmierka

kategoria: 
Rok: 

2012 C Romuald Kubik