Jesteś tutaj

Chwalimy się. Projekty złożone do Stowarzyszenia Kraina św. Anny dwa razy na tak.

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Rozmierka „Nasza Rozmierka” otrzyma wsparcie finansowe na realizację dwóch projektów. Łączna suma dofinasowania wynosi: 10 184 zł. Ale to jeszcze nie koniec dobrych informacji, gdyż nasz LKS Jedność Rozmierka w ramach projektu „Klub 2020” otrzymał dofinansowanie w wysokości 10 000 zł z Ministerstwa Sportu.
Na pierwszy projekt „90 drzewek na 90-lecie Publicznej Szkoły Podstawowej w Rozmierce” otrzymamy fundusze w ramach Konkursu Kierunek FIO 2020 w wysokości 4 990,00 zł. Nasz Projekt zakłada posadzenie nowych krzewów wzdłuż ogrodzenia terenu szkoły oraz placu zabaw. Wytyczymy nowy pas zieleni, oczyścimy go z chwastów i trawy, uzupełnimy go świeżą ziemią i posadzimy nowe rośliny. Na tym terenie brakuje powiewu świeżości, chcemy to zmienić i nadać temu obszarowi nowy, piękniejszy wygląd. Na skalniakach, które od wielu lat są ozdobą placu szkolnego, dosadzimy nowe rośliny, przeznaczone do skalniaków, uzupełnimy je ziemią, i udekorujemy je korą drzewną, kamyczkami ozdobnymi. Jako Stowarzyszenie chcemy, w ten nietypowy sposób, uczcić jubileusz 90-lecia naszej szkoły, która, dla naszych mieszkańców, jest nie tylko budynkiem, ale centrum kulturalnym, gdzie młodzi ludzi uczą się życia i podtrzymują więź z naszą wioską. Poprzez ten Projekt chcemy pokazać, że mieszkańcy Rozmierki potrafią się zintegrować, nie boją się pracy, a dla naszych dzieci, są gotowi i chętni do działania.
Kolejny projekt będziemy realizować w ramach przyznanego grantu w Programie Działaj Lokalnie 2020, który finansowany jest przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności a realizowany przez Stowarzyszenie Kraina św. Anny przy współpracy z Stowarzyszeniem Akademia Rozwoju Filantropii.
Projekt Tworzenie Centrum Rekreacyjno-Wypoczynkowe w Rozmierce – budowa boiska do piłki plażowej otrzymał dofinasowanie w wysokości 5 194,00 zł. Głównym celem Projektu jest zwiększenie atrakcyjności powstającego Centrum oraz popularyzacja aktywności ruchowej dzieci, młodzieży, mieszkańców Rozmierki oraz turystów odwiedzających naszą wioskę. Chcemy stworzyć w Rozmierce miejsce, które zapewni naszym mieszkańcom i gościom wypoczynek i rekreację. Nasza inicjatywa ma również na celu jeszcze większą integrację mieszkańców, gdyż nic tak nie łączy ludzi, jak wspólna praca społeczna na rzecz najbliższego otoczenia. Pragniemy doprowadzić do tego, aby nasze Centrum, stało się miejscem dobrej integracji, gdzie schodzić się będą drogi, nie tylko mieszkańców sołectwa Rozmierka, ale i turystów odwiedzających naszą piękną miejscowość, której motto brzmi: "Rozmierka to wieś estetyczna, łącząca pokolenia poprzez tradycję i sport.
Listy rankingowe na stronie:
https://annaland.pl/2616/1/konkurs-kierunek-fio-2020-rozstrzygniety.html
https://annaland.pl/2617/1/dzialaj-lokalnie-2020-rozstrzygniety.html

kategoria: 
Rok: 

2012 C Romuald Kubik