Jesteś tutaj

Coroczna 43. Pielgrzymka na Jasną Górę

W środę 14 sierpnia w godzinach 11:30 – 13:30 gościliśmy pątników 43 pieszej pielgrzymki opolskiej na Jasną Górę, a dokładnie ujmując grupę Nyską, która jak co roku zatrzymuje się na krótki odpoczynek na naszym boisku.
Jak co roku, na naszym boisku sportowym zatrzymali się pątnicy, aby odpocząć i posilić się pysznym śniadaniem. Spotkaliśmy wiele znajomych już osób oraz poznaliśmy nowe twarze.
Zawitały do nas trzy duże grupy, dla których mężczyźni ustawili ławki i stoły pod wiatą biesiadną, a grupa kobiet, młodzieży, a nawet dzieci przygotowywała pyszne kanapki z serem i wędliną oraz nasz hit "chleb ze smalcem" własnej roboty, ogórki kiszone, również swojskie, oraz pomidory. Była też kawa i herbata, no i oczywiście kakao, które chyba najbardziej im zasmakowało. Zasponsorowano także coś słodkiego, były cukierki, które zniknęły w oka mgnieniu oraz śląski kołacz, który uczestnikom pielgrzymki dodał sił.
Tradycją stał się również taniec na płycie boiska, kto miał ochotę i siły mógł zatańczyć wspólnie "Belgijkę". Oj było super głośno i wesoło. Po godzinnym odpoczynku pielgrzymi ruszyli dalej, na pożegnanie dziękowali nam za pyszne jedzenie i modlili się w naszej intencji. Ktoś nawet zażartował, żebyśmy ten pyszny chleb ze smalcem zamrozili na przyszły rok.

Wszystkim darczyńcom, sponsorom i osobom, które pomagały w ugoszczeniu pielgrzymki serdecznie dziękujemy.

kategoria: 
Rok: 

2012 C Romuald Kubik