Jesteś tutaj

Dożynki Gminy Strzelce Opolskie 2019 w Rozmierzy

W niedzielę 1 września 2019 r. w Rozmierzy odbyły się Dożynki Gminy Strzelce Opolskie.
Do sołectwa przyjechali sołtysi, rolnicy, delegacje i przedstawiciele samorządów i firm oraz liczni goście w całej gminy i okolicy.
Cała miejscowość została pięknie udekorowana przez mieszkańców.
Można było podziwiać pięknie i wspaniałą dekorację na płotach i posesjach oraz w kościele parafialnym.

Gminne Święto Plonów w Rozmierzy rozpoczęło się od uroczystej dziękczynnej mszy św. za plony i rolników z parafii a po południu od nabożeństwa, podczas którego dziękowaliśmy za tegoroczne plony z naszych pól z całej gminy Strzelce Opolskie. Mszę św. i nabożeństwo odprawił ks. prob. Kamil Grund w asyście kleryka Daniela Chudali.
Po południu wszyscy przeszli ulicami Rozmierzy w korowodzie z korona żniwnymi pod namiot biesiadny, gdzie odbyły się dalsze uroczystości dożynkowe.
W tym roku starostami dożynek gminnych byli Beata i Antoni Noconiowie z Rozmierzy a imprezę prowadzili Aneta Lissy-Kluczny i Norbert Rasch.
Sołtysi otrzymali pamiątkowe dyplomy i prezenty. Były też konkursy dla młodych i starszych. Wszyscy się świetnie bawili.
Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla wszystkich. Upał był tak niesamowity a jeszcze bardziej gorąco było pod namiotem, gdzie uczestnicy dożynek wspaniale się bawili.
Na scenie wystąpiła ze swoim koncertem Strażacka Orkiestra Dęta Gminy Strzelce Opolskie i Patrycja Markieton, Kabaret Zjednoczone Siły Rozmierki i Jędryń, Grupa Taneczna Tańca Nowoczesnego z świetlicy z Rozmierki, przedszkolaki z Rozmierki i grupa teatralna Tradycja z Rozmierzy. W dalszej części gości zabawiał grupa kabaretowa Kafliki, a do tańca i wspólnej zabawy porwał gości duet Aneta Lissy-Kluczny i Norbert Rasch. Dla wytrwałych do późnych godzin nocnych przygrywał zespół Bravo.
Opracował: Piotr Smykała

kategoria: 
Rok: 

2012 C Romuald Kubik