Jesteś tutaj

Gmina Strzelce Opolskie dziękowała za plony

W miniony weekend 13-14 września mieszkańcy naszej gminy wspólnie bawili się na dożynkach gminnych.

Na tegoroczne dożynki zapraszało sołectwo Grodzisko, które podjęło się trudu zorganizowania tak wielkiej uroczystości.
Również mieszkańcy Rozmierki bawili się na dożynkach w Grodzisku.

A w niedzielę podczas głównych uroczystości dożynkowych nie zabrakło delegacji z koroną żniwną.
Nasza korona, tak piękna dzięki Paniom, które zajęły się jej wyplataniem, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników dożynek.

W korowodzie, który prowadził główną ulicą Grodziska reprezentowali nasze sołectwo: sołtys Joachim Kaczmarczyk, przewodnicząca rady sołeckiej Danuta Cichoń, członek rady sołeckiej Norbert Kusidło, a także miejscowi rolnicy, znający swój złożony i trudny fach od podszewki - Jan i Leokadia Glik, Krzysztof i Anita Kapica, Sebastian i Małgorzata Biniek, Damian i Małgorzata Manderla. Delegację z napisem ?Rozmierka? prowadził Franciszek Glik.

W trakcie korowodu panie częstowały gości dożynkowych pysznymi jabłkami.
Przez całą trasę korowodu można było podziwiać dekoracje żniwne przygotowane przez mieszkańców Grodziska.
Największą atrakcją korowodu był oczywiście przejazd przebierańców, którzy wykazali się nie miara pomysłowością a zabawne inscenizacje nawiązywały m.in. do obecnej sytuacji politycznej w Polsce i na świecie.
Były również sceny przeniesione ze szklanego ekranu ? ?Rolnik Szuka Żony?, czy też piękne Panie z Warmątowic w niczym nie ustępujące Słowiankom ze znanego teledysku.

Gospodarze dożynek przygotowali dla gości wiele atrakcji. Podczas dwóch dni zabawy na scenie zaprezentowali się dzieci i młodzież z Grodziska oraz znani artyści ? Claudia i Kasia Chwołka, Szlagier Maszyna, Andy&Lucia, Marek Biesiadny, a do wspólnej zapraszał Kabaret Kafliki.
Opracowała: Ewa Kaczmarczyk

kategoria: 
Rok: 

2012 C Romuald Kubik