Jesteś tutaj

To już 70. lat teatru i piłkarskiego klubu w Rozmierzy

W tym roku w Rozmierzy obchodzono dwie wielkie uroczystości – 70 lat działalności Amatorskiego Teatru i Ludowego Klubu Sportowego.

A zaczęło się wszystko w 1949 r. z inicjatywy i założyciela Franciszka Klyszcza (1927-2002).

Obecnie Amatorski Teatr Tradycja z Rozmierzy to najbardziej znany teatr w regionie, ba w Polsce i za zagranicą.
Obecnie od 20 lat jest prowadzony przez Teresę Chudalę.
Uroczystości odbyły się w sobotę 31 sierpnia 2019 r. mszą św. w intencji wszystkich aktorów żyjących i zmarłych oraz ich rodzin.
Potem świetlicy aktorzy zaprezentowali przedstawienie pt. Gość oczekiwany. Aktorzy teatru pokazali klasę, za co otrzymali gromkie brawa oraz prezenty i listy gratulacyjne.
Obecnie piłkarski klub sportowy nosi nazwę LKS Błękitni Rozmierz. Jego obecnym prezesem od wielu lat jest Roman Siewierski, który przedstawił na sobotnich uroczystościach krótką historią klubu. Mimo przerw w działalności, klub przetrwał tylko dzięki działaczom i oczywiści piłkarzom.
Jak potem wynikło z opowiadań starszych osób, na początku swojego istnienia rozmierzanie grali z klubem piłkarskim z Rozmierki założonym w 1946 r.
W tym czasie z powodu braku prawie wszystkiego, piłkarze nieraz grali bez butów, nieliczni mieli tzw. korki, bez jakiegoś sportowego ubioru, tylko koszulka i spodenki, byle było sporo równej trawiastej nawierzchni, dwie bramki i piłka. Ale chcieli grać. Takie to były początki. Z czasem to wszystko się zmieniło.

Z okazji jubileuszu na ręcę prezesa, przedstawiciele samorządów i klubów złożyli listy gratulacyjne i prezenty.
W uroczystościach brali także nasi działacze i piłkarze z Rozmierki.
Z okazji powstała też wystawa zdjęć i dorobku teatru i klubu w namiocie obok dużego namiotu biesiadnego, gdzie uczestnicy świetnie się bawili.
Było co zjeść i się napić, bo słońce paliło z nieba niesamowity żarem. Były też występy artystów i konkursy a na koniec zabawa taneczna.
Organizatorzy imprezy spisali się na medal, bo impreza została przygotowana super.
Impreza sobotnia została połączona z Dożynkami Gminnymi, które odbyły się w niedzielę.
Aktorom teatru i piłkarzom klubu życzymy wiele sukcesów przez następnych wiele lat.
Opracował: Piotr Smykała

kategoria: 
Rok: 

2012 C Romuald Kubik