Jesteś tutaj

Kolejny etap tworzenia Centrum Rekreacyjno-Wypoczynkowego w Rozmierce.

Nie zwalniamy tempa, pracujemy dalej.....
Dnia 7 września 2019 r. o godz. 9:00 na naszej Górce koło remizy zebrała się 25-osobowa grupa mieszkańców, w tym również rodziny z dziećmi, aby wykonać kolejny etap prac przy tworzeniu Centrum Rekreacyjno-Wypoczynkowego w Rozmierce.
Fundusze na zakup ławek (3 000 zł) otrzymaliśmy w ramach złożonego projektu do fundacji "Aktywni w regionie" Grupy Górażdże.
Sobotnie prace polegały na tym, że na początku pan Mróz skosił trawę przy górce a Pan Zbigniew Rudnik skosił miejsca już na samych stanowiskach posadowienia ławek aby można było bez problemu usadowić . Pan Radziej przywiózł beton, a reszta społeczników skręcała nowe, ale bardzo solidne ławki, które później były montowane na terenie Górki. Praca paliła nam się w rękach, nawet skoszona trawa się nie zmarnowała i nasi miejscowi gospodarze zabrali ją jako pokarm dla koni i królików. Na koniec pracy wszyscy społecznicy urządzili sobie ognisko z pieczeniem kiełbasek, podczas którego ustalono kolejne etapy prac, jak i terminy ich realizacji.
Teraz, gdy już mamy posadzone drzewka i ustawione ławki, teren pod przyszłe Centrum Rekreacyjno- Wypoczynkowe wygląda coraz lepiej; można usiąść i odpocząć na ławeczce w otoczeniu przyrody.

Opracowała: Gabriela Radziej

kategoria: 
Rok: 

2012 C Romuald Kubik