Jesteś tutaj

Kontynuacja prac budowy wiaty

Ruszyły kolejne prace przy budowie wiaty. W soboty od rana do popołudniowych godzin od 24.05.2014 do 14.06.2014 r na boisku szkolnym pracowała grupa mężczyzn z Rozmierki chętna do pomocy przy stawianiu kolejnych pól wiaty. Wykonywano obróbkę drewna (szlifowanie oraz nacinanie) a następnie pomalowano wszystkie drewno.
W kolejnych dniach skręcono 5 sztuk konstrukcji dachu.
Następne wykonane prace to przygotowania elementów do stawiania wiaty a więc obrobiono kolejne elementy nawiercono otwory oraz postawiono bocznych część konstrukcji po to aby w następnym etapie poszło wszystko sprawnie. W sobotę rano o godz. 800 dnia 14.06.2014 przystąpiono do stawiania wiaty. Oczywiście ciężką konstrukcję jak zawsze postawił P. Klaudiusz Mróz przy pomocy swojego sprzętu za co serdecznie dziękujemy ? jak zawsze chętny. Postawienie kolejnych pięciu pół poszło sprawnie dzięki przygotowaniom. Mamy jeszcze fundusze na boazerię i papę na dwa pola. ? co będzie dalej ? nie wiadomo w każdym razie złożyliśmy wniosek do ?Fundacji Aktywni w Regionie grupy Górażdże? na dofinansowanie jeśli otrzymamy to wiata powinna być gotowa jeszcze w tym roku ? jeśli nie otrzymamy to będziemy szukać dalej sponsoringu - może nam się uda - w przeciwnym razie mamy nadzieję wykończyć wiatę w roku następnym.
Przy stawianiu wiaty pracowali: Sołtys ? Joachim Kaczmarczyk, Klaudiusz Mróz, Marek Goczoł, Paweł Radziej, Jan Orzeł, Adam Kaczmarczyk, Jan Blaut, Alfred Zimoń, Mariusz John, Józef Suchan, Teodor Mleczek, Teodor Simon, Mariusz Krzyżanowski, Łukasz Suchan, Antoni Urbańczyk, Zbigniew Rudnik, Józef Zembok.
Drodzy mieszkańcy ? Sołtys, Rada sołecka, Grupa Odnowy Wsi oraz DFK ? w Rozmierce dziękuje wszystkim chętnym którzy przyczynili się do zrealizowania zaplanowanego na ten rok II etapu budowy wiaty, dziękujemy za taki ogrom prac społecznych. Bez waszego zaangażowania oraz wsparcia nie było by to możliwe - jednocześnie prosimy o dalsze wsparcie w realizacji kolejnych prac zaplanowanych jeszcze na ten rok.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Opracował: J. Suchan

kategoria: 
Rok: 

2012 C Romuald Kubik