Jesteś tutaj

Kontynuacja prac przy budowie wiaty.

Ruszyły kolejne prace przy budowie wiaty. W czwartkowe popołudnie 16.04.2015 r grupa chętnych Pań oraz panów z Rozmierki przystąpiła do malowania wcześniej zakupionej boazerii na kolejne trzy pola wiaty. Atmosfera przy malowaniu przebiegała jak zwykle wesoło po paru godzinach boazeria była już pomalowana.
Dnia 21.04.2015 r także ochotnicy z Rozmierki zebrali się by wykopać rów od rozdzielni pod starą wiatą oraz ułożyć kabel do nowej rozdzielni przy nowo stawianej wiacie. Prace przebiegły szybko oraz sprawnie. Mamy już rozdzielnię pod wiatą której to podłączenie wykonał Rafał Rudol. Teraz już nie będzie potrzeba przeciągać uciążliwych przedłużaczy aby uzyskać potrzebny dostęp do zasilania.
Natomiast w sobotni ranek 25.04.2015 r na boisku szkolnym o godz. 9:00 zebrała się 8 osobowa grupa mężczyzn z Rozmierki chętna do pomocy przy pracach obijania kolejnych trzech pól dachu oraz pokryciem tej przestrzeni papą termozgrzewalną.
Prac było dużo bo i wiata nie jest mała a chętnych jak na lekarstwo dlatego ochotnicy dwoili się i troili aby skończyć zaplanowane prace ? po to aby mieszkańcy Rozmierki oraz zaproszeni goście już na festynie drzewka majowego które odbędzie się 2.05.2015 r (sobota) mieli się gdzie schronić w razie złej pogody.
Prace przebiegały w trudzie oraz przy przepięknej pogodzie ? szkoda tylko że tak niewielu jest chętnych. Drodzy mieszkańcy przecież to jest wszystko dla nas ? żebyśmy mieli gdzie się spotykać i wspólnie świętować i bawić się.
Zaplanowane prace zakończono wieczorem, najwytrwalsi ochotnicy poszli do domów ok. godz. 19:00
Drodzy mieszkańcy ? Sołtys, Rada sołecka, Grupa Odnowy Wsi oraz DFK ? w Rozmierce apeluje do Was o pomoc w realizacji kolejnych prac tak samo przy wiacie jak i przy innych zaplanowanych zadaniach. Bez waszego zaangażowania oraz wsparcia ? przy tych kilku chętnych nie zawsze damy radę zrobić wszystko co jest zaplanowane. Drogie małżonki pozwólcie swoim mężom przyjść do pomocy a gdyby nie byli chętni ? po prostu namawiajcie ich do tej pomocy.
Jesteśmy wspólnie mieszkańcami tej wioski i powinniśmy dbać o jej dobro oraz piękno.
Wszystkim chętnym którzy w tym roku przyczynili się do zrealizowania zaplanowanych do tej pory prac, przy stawianiu wiaty na placu zabaw, kolejnego etapu budowy wiaty na boisku dziękujemy za taki ogrom prac społecznych w tak krótkim czasie. Bez waszego zaangażowania oraz wsparcia nie było by to możliwe - jednocześnie prosimy o dalsze wsparcie w realizacji kolejnych zadań tj. poprawa wyłożenia kostki przy świetlicy oraz jej dalsze układanie oraz kontynuację prac przy budowie wiaty.
Serdecznie dziękujemy
Sołtys, Rada Sołecka
Grupa Odnowy Wsi i DFK

kategoria: 
Rok: 

2012 C Romuald Kubik