Jesteś tutaj

Maibaum wrócił do Rozmierki

Po trzyletniej przerwie związanej z pandemią, do Rozmierki, wrócił Maibaum.
Tradycyjnie, mieszkańcy przeszli z drzewkiem majowym ulicami Rozmierki, przygrywała im orkiestra z Kotulina, a nasi strażacy ustawili piękne, wysokie drzewko na terenie Centrum Aktywności Kulturalno-Sportowej.
Część artystyczna była bardzo bogata, występy rozpoczęła orkiestra dęta z Kotulina z krótkim koncertem, potem na scenie zaprezentowały się przedszkolaki, które zachwyciły publiczność. Następnie kabaret ZSRiJ przedstawił skecz pt. „Pandemia”. W dalszej kolejności wystąpili uczniowie szkoły podstawowej - śpiewali piosenki, recytowali wiersze po niemiecku i zagrali humorystyczną scenkę. Występy zakończył tanecznie lokalny zespół „Silesia”.
W przerwie między występami, członkowie Stowarzyszenia wręczyli podziękowania i upominki radnym gminy Strzelce Opolskie oraz pani dyrektor ZPO w Rozmierce za okazaną pomoc i życzliwość w walce o naszą szkołę.
Organizatorami imprezy były wszystkie organizacje działające na terenie wioski, ale prym wiodło Stowarzyszenie „Nasza Rozmierka”, które przygotowało całą oprawę oraz prowadziło to spotkanie. Nasz Maibaum obfitował w wiele atrakcji. Dla dzieci, dzięki ofiarności sponsorów, zabawy na dmuchańcach były całkowicie za darmo. Rodzice upiekli domowe ciasta, było stoisko z grillem oraz napojami. Festyn został zorganizowany dzięki środkom zarezerwowanym w ramach funduszu sołeckiego oraz licznej grupie darczyńców.
Cieszymy się bardzo, że tak wiele mieszkańców i gości przybyło na to nasze majowe święto i wspólnie z nami się bawiło.
Organizatorzy dziękują wszystkim za zaangażowanie, przygotowanie tej imprezy i wsparcie finansowe. Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy na Maibale.

kategoria: 
Rok: 

2012 C Romuald Kubik