Jesteś tutaj

Miejsko-Gminne Obchody Dnia Strażaka w Rozmierce 2019

W sobotę po południu 11 maja 2019 r. w Rozmierce odbyły się się Miejsko-Gminne Obchody Dnia Strażaka.
Uroczystość rozpoczęła się od nabożeństwa w kościele w Rozmierce w intencji strażaków i ich rodzin z całej gminy Strzelce Opolskie.
Nabożeństwo odprawił ks. prob. Andrzej Czekański.

Potem wszyscy z kościoła się udali przemarszem ulicą Strzelecką pod remizę w Rozmierce, gdzie odbyła się druga część uroczystości.
Przed remizą dokonano wręczenia odznaczeń strażakom, dzieci i młodzież otrzymała dyplomu za udział w konkursach oraz wręczono podziękowania za długoletnią służbę Karolowi Bischofowi i Edwardowi Dalibógowi.
Specjalne podziękowania otrzymał strażak Arkadiusz Feluks, który jako pierwszy ratował ludzi w czasie tragiczne wypadku komunikacyjnego na drodze wojewódzkiej nr 409 w Rożniątowie w czwartek 9 maja 2019 r.

Następnie odbyła się uroczystość otwarcia i poświęcenia nowej przebudowanej remizy strażackiej w Rozmierce. Poświęcenia dokonał ks. prob. Andrzej Czekański. Były podziękowania i gratulację od samorządu i braci strażackiej.

W przemówieniu sołtys Joachim Kaczmarczyk powiedział m. in.: Dziękuję wszystkich za tak piękny obiekt jaka jest ta remiza z świetlicą, ale też mamy inne jak świetlicę i boisko z szatniami oraz kościół, który był budowany społecznie pod przewodnictwem ówczesnego sołtysa i strażaka Franciszka Kozła. Mamy u nas wielkich działaczy społecznych, bez których by tego wszystkiego nie było, ale też bez pomocy samorządu i sponsorów. Naprawdę to wszystko cieszy, że mamy takie piękne obiekty we wsi. Jeszcze raz wszystkim dziękuję za ciężką pracę i fundusze.

Potem nastąpiła część biesiadna z Gminą Orkiestrą Strażacką i Suskimi Skowronkami.
W uroczystościach brali udział samorządowcy, sponsorzy, czynni i weterani straży pożarnej z całej gminy oraz dzieci i młodzież. Uroczystości prowadził Jan Bogusz.

Opracował: Piotr Smykała

Rok: 

2012 C Romuald Kubik