Jesteś tutaj

Noworoczny recital taneczno-wokalny ?Schneewalzer?? zespołu Silesii z Rozmierki

Dnia 8 stycznia 2012r. o godz. 18,00 w Świetlicy Wiejskiej w Rozmierce odbył się Noworoczny Recital przedstawiony przez miejscowy zespół folklorystyczny ?Silesia?. Był śpiew i taniec oraz Jasełka w technice modernistycznej. Na początku przestawiono krótką historią zespołu. W tym roku zespół obchodzi 20-lecie działalności.
Członkowie zespołu zaprezentowali swój repertuar jaki prezentuje w regionie i zagranicą. Na występ przybył tłum mieszkańców ? sala świetlicy była pełna, pękała wszach. Każdy chciał zobaczyć i usłyszeć ?Silesia?, ponieważ od dłuższego czasu nie występował na deskach naszej świetlicy. ?Silesia? jest bardziej znana za granicą jak w najbliższej okolicy.
W czasie przerwy publiczność została poczęstowana przepysznym tortem i ciastami oraz herbatą i kawą oraz napojami chłodzącymi, bo atmosfera była gorąca od piosenek w ich wykonaniu. Ludzie ? młodzi i starzy bawili się jak za dawnych w naszej wsi.
Recital prowadzili: Bożena Tarlińska i Rafał Kusidło

Zespół Silesia został założony w 1992r. przez dwie siostry: Manuela i Natalia Przybyła. Od początku celem działalności członków zespołu było uratowanie od zapomnienia starych pieśni i tańców ludowych polskich, niemieckich i śląskich. Na początku działalności do zespołu należało 15 osób (dzieci i młodzież), obecnie 48 osób (2012r.). Obecnie zespół jest podzielony na trzy grupy po względem wiekowym: młodsza (21 osób), średnia (18 osób) i starsza (15 osób). Zespołem kierują: Bożena Tarlińska i Rafał Kusidło. Wcześniej zespołem kierowała Karina Mróz.
Od samego początku zespół zdobył wiele nagród i wyróżnień oraz plasując się na czołowych miejscach. Do najważniejszych osiągnieć można zaliczyć:
? Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych Mniejszości Niemieckiej w Walcach: I miejsce (2002r., 2003r.), II miejsce (1995r., 2004r.), III miejsce (1994r., 2005r.).
? Przegląd Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych w Leśnicy: II miejsce (2005r., 2006r.), I miejsce (2007r.).
? Przeglądy Tańców i Pieśni w Polsce i Niemczech.

Rok: 

2012 C Romuald Kubik