Jesteś tutaj

Odszedł na wieczną służbę Paweł Krupa – zasłużony działacz społeczny, naczelnik, członek Zarządu i wiceprezes OSP Rozmierka. Miał 89 lat.

Paweł Krupa (1930-2019)

Z wielkim bólem i smutkiem informujemy, że sobotę 18 maja 2019 r. zmarł długoletni działacz społeczny, naczelnik, członek Zarządu i wiceprezes OSP Rozmierka Paweł Krupa.
Jeszcze parą dni temu 11 maja uczestniczył w obchodach Miejsko-Gminnych Dnia Strażaka w Rozmierce.
W trakcie uroczystości strażakom wręczono odznaczenie oraz otwarto i poświęcono po rozbudowie remizę strażacką w Rozmierce.
Paweł Krupa urodził się 24 stycznia 1930 r. w Spóroku (Carmerau).
Swoją przygodę w straży pożarnej zaczął jeszcze w rodzinnej wsi, potem od 1956 r. w Rozmierce, kiedy przeprowadził się po ślubie.
Zaczął od strażaka a po latach był członkiem zarządu i wiceprezesem.
Przez cały czas służby angażował się w pracach na rzecz straży pożarnej. Wychował dziesiątki młodzieży strażackiej. W straży pożarnej służył ponad 65 lat.
Za zasługi i pracę na rzecz ochrony przeciwpożarowej został odznaczony wieloma medalami i odznakami. Wśród nich posiadał najwyższe odznaczenie Złoty Znak Związku.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w środę 22 maja w kościele i na cmentarzu w Rozmierzy. Mszę św. odprawił ks. prob. Andrzej Czekański. W ostatniej drodze uczestniczyła najbliższa rodzina, przyjaciele, sąsiedzi, mieszkańcy parafii oraz strażacy z Rozmierki i Spóroka.
Spoczywaj w pokoju…
Opracował:
Piotr Smykała

Rok: 

2012 C Romuald Kubik