Jesteś tutaj

Strzelce Opolskie: X lat w Unii Europejskiej

Pierwszego maja 2014 r. obchodziliśmy rocznicę dziesięć lat wstąpienia do Unii Europejskiej.
Od tego czasu się wiele zmieniło w Polsce dzięki Funduszom Europejskim.

W Strzelcach Opolskich obchodzono uroczystości rocznicowe wstąpienia do Unii Europejskiej w ramach akcji Dni Otwartych Funduszy Europejskich.
W mieście na Placu Myśliwca przed ratuszem strzeleckim odbyła się impreza promocyjna pt. ?Opolskie Kwitnące Muzycznie III?.

W imprezie plenerowej związanej z promocją i przedstawieniu dotychczasowych osiągnięć w województwie opolskim uczestniczyło tłum ludzi z całego regionu oraz Europosłanka Danuta Jazłowiecka i Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła.
W Strzelcach Opolskich był wóz transmisyjny TVP, co przyciągnęło setki osób.
Podczas imprezy zrobiono wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Kto chciał mógł wejść po 140 schodach na wieżę ratuszową i zobaczyć panoramę miasta i okolicy.
W trakcie imprezy odbyły się koncerty, zabawy i konkursu.
Na scenie wystąpili: Gmina Orkiestra Strażacka, zespół taneczny ?Klik Dance?, zespół ?Sen?, zespół ? Viva la Musica?, zespół hip-popowy ?Freak Beat?, zespół folklorystyczny ?Na Chwila?, zespół ?Suskie Skowronki? a na koniec odbył się koncert gwiazdy wieczoru Andrzeja Rybińskiego.

Przeprowadzono konkurs plastyczny oraz wiedzy o Unii Europejskiej i inwestycjach w gminie Strzelce Opolskie i regionie. Każdy z uczestników konkursu i zabaw wręczono pamiątki i materiały promocyjne. Wśród najmłodszych uczestników imprezy cieszyło się malowanie twarzy w symboli unijne i regionu.
Opracował: Piotr Smykała

kategoria: 
Rok: 

2012 C Romuald Kubik