Jesteś tutaj

Święto Drzewka Majowego w Rozmierce ? Maibaum 2015

W sobotnie popołudnie 2 maja 2015 r. przy pięknej słonecznej pogodzie rozpoczął się Festyn Drzewka Majowego w Rozmierce.
O godz. 15.00 uczestnicy przemarszu w dobrych humorach ruszyli z pod krzyża przy skrzyżowaniu ul. Strzeleckiej, Polnej i Powstańców Śląskich.
Barwny pochód niesienia Drzewka Majowego przeszedł w stronę obiektu sportowego we wsi. W trakcie marszu przygrywała orkiestra strażacka.

Po przybyciu na miejsce sołtys Joachim Kaczmarczyk, przewodnicząca rady sołeckiej Danuta Cichoń i Lider Odnowy Wsi Józef Suchan serdecznie przywitali wszystkich uczestników i gości. Wśród gości był między innymi ks. proboszcz Andrzej Kowolik, wiceburmistrz Józef Kampa, starosta strzelecki Józef Swaczyna i sołtyska Jędryń Zofia Habasz.
Drzewko Majowe ustawili nasi strażacy. Następnie dzieci z przedszkola i z szkoły podstawowej zaprezentowały swoje wspaniałe występny na scenie.
Od organizatorów otrzymali podziękowania i słodycze.
Potem odbył się konkurs dwóch męskich drużyn.
Zawodnicy musieli nadmuchać balonik, aż został rozerwany, wypalić papierosa, zjeść pandę suchego chleba, wypić piwo z butelki przez słomkę oraz przesunąć piłkę za pomocą wody z hydronetki.

Do późnych godzin nocnych biesiadników bawił zespół muzyczny Albatros.
Młodzi i starsi tańczyli i śpiewali, a także uczestniczyli w konkursach z nagrodami.
Uczestnicy wspaniale się bawili w rytmach muzyki.
Organizatorzy przygotowali coś na podniebienia biesiadników. Bez dobrego jedzenia nie dobrej imprezy.
Była kiełbasa i przypieczony chleb z grilla, wspaniała grochówka, zimne piwo, napoje chłodzące oraz ciasto, kawa i herbata.
Organizatorami festynu byli: Sołtys, Radą Sołecka, Grupa Odnowy Wsi, Ochotnicza Straż Pożarna i DFK Rozmierka.
Festyn prowadziła Danuta Cichoń.
Opracował:
Piotr Smykała

kategoria: 
Rok: 

2012 C Romuald Kubik