Jesteś tutaj

VII Adwentowe Spotkanie Pokoleń i Odwiedziny Chorych

W niedzielne popołudnie 18 grudnia 2016 r. o godz. 16:00 po adwentowym nabożeństwie już po raz siódmy odbyło się Adwentowe Spotkanie Pokoleń w świetlicy w Rozmierce.
Spotkanie rozpoczęło się od przywitała wszystkich uczestników przez Przewodnicząca Rady Sołeckiej Danuty Cichoń.

Tradycyjnie najmłodsze pokolenie jak zawsze przygotowywało ozdoby choinkowe wedle własnej fantazji. Dzieci miały do dyspozycji, kredki, farby, papier kolorowy oraz inne materiały z których powstały piernikowe ozdoby na choinkę. Z papieru powstały kolorowe łańcuchy, które przepasały całą choinkę oraz serduszka i inne piękne ozdoby. Natomiast z folii aluminiowej powstały cukierki, które dopełniły całości. I tak umilając sobie czas dzieci przyozdobiły do końca spotkania całą choinkę.

Natomiast starsze pokolenie podziwiały dzieła najmłodszych milusińskich przy gorących napojach, grzańcu, ciastach i piernikach, łazankach z kapustą i grzybami oraz barszczu ukraińskim przygotowanymi specjalnie na tą okazję. Później wystąpił nasz amatorski teatr z Rozmierki i Jędryń ze sztuką komediową pt. ?Opowieść wigilijna?. W sztuce wystąpiły anioł, gospodarz (skąpiec) i gospodyni domowa z dwoma pociechami oraz dyrektor zakładu i pracownik.
Spotkanie umilił jak zawsze święty Mikołaj, który przybywa co roku na Adwentowe Spotkanie Pokoleń. Święty pytał, co nowego we wsi słychać, czy jest lepiej czy gorzej niż poprzednio i jak się sprawuje Sołtys oraz Rada Sołecka. Nie mogli kłamać, bo Mikołaj wszystko wiedział.
Mikołaj przyniósł ze sobą listy z prośbami od dzieci sprzed? 50 lat ? które jeszcze znalazł u siebie. Przed oblicze Świętego Mikołaja zostali wezwani Ci którzy te listy napisali ? a więc nasz sołtys Joachim Kaczmarczyk, Józef Suchan, Norbert Kusidło oraz ks. Proboszcz, aby spełniły się ich dawne marzenia ? każdy dostał o co wtedy prosił ale w zamian musieli zaśpiewać piosenkę albo powiedzieć wierszyk, żeby dostać prezent.
Następnie przed oblicze św. Mikołaja zostali wezwani mieszkańcy, którzy odśpiewali kolędę. Na sam koniec została wezwana przewodnicząca Rady Sołeckiej, żeby zasłużyć na prezent od Mikołaja miała powiedzieć wierszyk o świętym ? ale nie powiedziała- chociaż prezent i tak otrzymała.
A że Mikołaj lubi dzieci, to najmłodszych obdarował słodyczami. Dzieci ustawiły się w kolejce po słodycze oraz odwdzięczyły mu się wierszami i piosenkami.
Potem przyszedł czas na wieszanie bombek na choince przez zasłużone dla naszej wsi osoby i gości. Bombki na choinkę zawiesili: sołtys Joachim Kaczmarczyk, Norbert Kusidło, Józef Suchan, a zaszczytne włożenie szpicy na choinkę przypadło naszemu ks. proboszczowi Andrzejowi Kowolik ? każdy z wieszających bombkę życzył wszystkim ? wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2017.
Następnie uczestnicy złożyli sobie życzenia świątecznych i noworocznych łamiąc się opłatkiem. I tak w miłej i świątecznej atmosferze przy adwentowej muzyce uczestnicy spotkania spędzili resztę wieczoru wspominając jak to było ?piyrwi? (dawno za ich czasów).
Organizatorzy nie zapomnieli o chorych z naszej wsi, których co miesiąc odwiedza ks. prob. Andrzej Kowolik. Dla nich zostały przygotowane 22 paczek za słodkościami.
Paczki zostały doręczone w niedzielne popołudnie przez sołtysa Joachima Kaczmarczyka i Józefa Suchana.
Czas adwentowy uczestnicy spotkania przeżyli w nastroju przedświątecznym we wspólnym gronie z mieszkańcami naszej wioski ? tymi najmniejszymi ? nieco starszymi, już dojrzałymi oraz tymi najstarszymi a także zaproszonymi gośćmi.
Mikołajki i Adwentowe Spotkanie Pokoleń zostało zorganizowane przez Sołtysa, Radę Sołecką oraz DFK Rozmierka oraz Sołtysa Jędryń. W tym roku w spotkaniu brało udział około 40 osób dorosłych oraz około 25 dzieci.
Zachęcamy drogich mieszkańców do udziału w kolejnych imprezach. W ten sposób przekazujemy naszemu młodszemu pokoleniu kultywowanie tradycji, integracji międzypokoleniowej oraz pamięci o innych.

Sołtys, Rada Sołecka i DFK Rozmierka

kategoria: 
Rok: 

2012 C Romuald Kubik