Jesteś tutaj

WYCIECZKA ROWEROWA NA POLE BIWAKOWE DZIKA CHATA ORAZ PRZYSTAŃ KAJAKOWĄ „AMAZONKA

To pierwsza wycieczka rowerowa w tym roku zorganizowana przez DFK Rozmierka przy współpracy Grupy Odnowy wsi oraz Sołtysa i Radę Sołecką.
W sobotni poranek 26.05.2018 pogoda była piękna toteż grupa miłośników wycieczek rowerowych z Rozmierki wyruszyła o godz. 9:00 na przystań kajakową „Dzika chata” oraz przystań „Amazonka” . Trasa prowadziła drogą asfaltową z Rozmierki przez Osiek, kolejno Kasztal następnie Staniszcze Wielkie i leśniczówkę „Jaźwin” do „Dzikiej chaty” gdzie znajduje się Restauracja biesiadna ,stoły oraz ławy na świeżym powietrzu a także miejsce do grillowania. Przed restauracją na świeżym powietrzu uczestnicy zostali poczęstowani ciastem oraz kawą (poczęstunek przygotowała oraz zasponsorowała Pani Alicja Suchan) Nieopodal płynie rzeka Mała Panew gdzie można było podziwiać uroki tej rzeki. Następnie uczestnicy wycieczki zwiedzali przystań koło restauracji a później poszli na przystań „Amazonka” . Ponadto uczestnicy wycieczki spacerkiem zwiedzali okoliczne tereny i byli nad rzeką oraz mogli podziwiać otaczające go piękno przyrody . Nawet jeden z uczestników wycieczki znalazł dorodnego prawdziwka. Później wszyscy zjedli w restauracji pyszny obiad każdy według swego gustu. Odpoczynek w ciszy , z dala od zgiełku, umilał śpiew ptaków , aż żal było odjeżdżać Trasa powrotna prowadziła drogą przez Staniszcze, Łaziska, Bokowe, w kierunku Gąsiorowic i drogą graniczną do Rozmierki. Wycieczka zakończyła się przyjazdem do Rozmierki około godziny 15:00 . Całkowita długość trasy wyniosła około 32 kilometrów. W wycieczce udział wzięło 26 osób.
Zapraszamy na kolejną wycieczkę w czerwcu - tym razem będzie to trasa do Krasiejowa na pole „czarny dół” gdzie będzie można sobie zrobić grilla, odpocząć w cieniu wiaty oraz podziwiać uroki rzeki „Malapanew” Trasa liczy około 15 km w jedną stronę

zapraszamy

kategoria: 
Rok: 

2012 C Romuald Kubik