Jesteś tutaj

Wycieczka rowerowa na Ptasi Staw

Zarząd DFK Rozmierka przy współpracy z Sołtysem Radą sołecką oraz Grupą Odnowy Wsi
Zorganizował dnia 30.05.2015 r wycieczkę rowerową na ?Ptasi stawek k/Spóroka.

W sobotni poranek 30 maja pogoda była ładna choć dość wietrzna. Grupa miłośników wycieczek rowerowych z Rozmierki wyruszyła o godz. 9:00 na pole biwakowe na ?Ptasi stawek koło Spóroka.
Trasa prowadziła drogą asfaltową z Rozmierki przez Jędrynie , kolejno Osiek dalej Kasztal, następnie drogą leśną do Spóroka i na pole biwakowe ?Ptasi staw? Jest to miejsce, gdzie znajduje się wiata biesiadna ,stoły oraz ławy na świeżym powietrzu a także miejsce do grillowania. Jest tam także zbiornik wodny ?zwany Ptasim stawem?, Na miejscu czekał na nich poczęstunek z ciastem, kawą, oraz napojami zimnymi. Następnie panowie rozpalili ognisko, przy którym każdy upiekł sobie kiełbaski wedle uznania. Uczestnicy wycieczki spacerkiem zwiedzali okoliczne tereny oraz mogli podziwiać otaczające go piękno przyrody. Obszar ten identyfikuje tablica informacyjna z występującymi tu gatunkami fauny i flory.
Odpoczynek w ciszy leśnej, z dala od zgiełku, spraw codziennych oraz trosk umilał śpiew ptaków , oraz szum wiejącego wiatru no cóż ale trzeba było odjeżdżać.Trasa powrotna prowadziła trochę inną drogą - za nieczynnym już przejazdem kolejowym drogą przez las obok leśniczówki na ?Barwinku? (Kadłub Piec) dalej w stronę Osieka i już tą samą drogą przez Osiek do Jędryń i do Rozmierki. Wycieczka zakończyła się przyjazdem do Rozmierki około godziny 13:00. Całkowita długość trasy wyniosła około 24 kilometry. W wycieczce udział wzięło 17 osób. Tradycyjnie już nie obyło się oczywiście bez przygód, w drodze powrotnej wiał mocny wiatr ale nadzwyczajne uroki tej okolicy zachwyciły uczestników wycieczki ? warto było tam pojechać!

Zapraszamy do kolejnych wycieczek rowerowych w tym roku.
ZARZAD DFK ? ROZMIERKA
SOŁTYS I RADA SOŁECKA
GRUPA ODNOWY WSI

kategoria: 
Rok: 

2012 C Romuald Kubik