Jesteś tutaj

10 lat Przyjaźni i Partnerstwa Miast Bandera i Strzelce Opolskie

Podczas Dni Ziemi Strzeleckich 2015 odbyło się wiele imprez i wystaw.
Jedną z nich było ?10 lat Przyjaźni i Partnerstwa Miast Bandera i Strzelce Opolskie?.
Przyjaźń śląsko-teksańska trwa dłużej, ale w tym roku przypadła 10 rocznica podpisania umowy o współpracy i partnerstwie miast Bandera w Teksasie (USA) i Strzelec Opolskich.
Z Teksasu przyjechała ambasador współpracy i partnerstwa Elenorę Dugosh-Goodley i Cynthia Anderson.

W udekorowanym namiocie ustawionym w parku organizatorzy przygotowali wystawę fotografii z ostatnich lat wymiany i współpracy, prezentacje, ciastka teksańskie w kształcie butów kowbojskich, gwiazd, symbolu bohaterstwa Teksańczyków ? Alamo oraz napoje.
W trakcie korowodu przez miasto przyjechała specjalna udekorowana platforma na której byli uczestnicy wymian obywatelskich i uczniowie gimnazjum ubrani stroje kowbojów.

Oficjalne otwarcie wystawy nastąpiło po południu w sobotę 6 czerwca. Wystawę otwarto poprzez przecięcie wstęgi przez ambasador współpracy i partnerstwa Elenorę Dugosh-Goodley, ks. prob. parafii Rozmierzy Andrzeja Kowolika i burmistrza gminy Strzelce Opolskie Tadeusza Goca.
Następnie uczniowie z gimnazjum zaśpiewali piosenkę,a potem Katarzyna Kozołup i Aneta Czarny przedstawiły krótką prezentację współpracy oraz podziękowały wszystkim, którzy przyczynili się do z organizowania wystawy.
Przez dwa dni namiot odwiedziło kilkaset osób.

Organizatorami byli: uczestnicy wymian obywatelskich, sołectwo Rozmierz, Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 w Strzelcach Opolskich przy wsparciu Urzędu Gminy Strzelce Opolskie.
Opracował:
Piotr Smykała

Rok: 

2012 C Romuald Kubik