Jesteś tutaj

Babski Comber 2017

Jak co roku w naszej wsi organizowany jest Babski Comber.W tym roku tradycji stało się zadość i 21 stycznia w Świetlicy Wiejskiej odbyła się super zabawa z udziałem bardzo wesołych kobiet.
Obowiązywał strój karnawałowy wraz z szampańskim humorem.
Na samym początku kobiety złożyły przysięgę ,że będą się bawic na całego ,zapominając o wszelkich problemach dnia codziennego,a przede wszystkim o: praniu ,sprzątaniu, gotowaniu, pracy zawodowej, o diecie, odchudzaniu i innych tego typu sprawach. Po tym wzniosły toast za zdrowie wszystkich pań ,zaśpiewały ,,sto lat'' i rozpoczęły bal nad bale pięknym polonezem.Później to już tylko tańce,hulańce i śpiew.

Nie zabrakło oczywiście konkursów.W tym roku do rywalizacji zgłosiły się kobiety z Jędryni kontra kobiety Rozmierki.Wygrały Jędrynie i za rok będzie rewanż.

Tradycją naszej zabawy jest łączenie przyjemności z pożytecznym ,dochód z imprezy przekazujemy na cel charytatywny i nakłaniamy innych do takiego sposobu zabawy.

Kochani!!! Teraz pozwolę sobie trochę wtrącić moich przemyśleń i refleksji.

Co roku zastanawiam się czy to ma sens robić w tak małej wiosce taką zabawę.Czy aby nie wymuszam na innych uczestnictwo w takich imprezach.Zastanawiam się co by jeszcze można dodać, ulepszyć ,a może nic już nie robić .

Ale kiedy zbliża czas karnawału , panie nie tylko pytają się kiedy zabawa, ale coraz częściej pada pytanie -jak ci pomóc,powiedz co mam zrobić, itd. To jest naprawdę budujące i utwierdza mnie w przekonaniu ,że warto.

I nie tylko tu chodzi o Babski Comber ale o cały rok-a spotkań ,cyklicznych imprez ,prac społecznych jest trochę.

Bardzo mnie cieszy fakt ,że do pomocy garną się młodzi mieszkańcy naszej wioski,chcą działać, pomagać, zmieniać.To od nich słyszę ,,co robimy?''.

W tym miejscu chcę Wam wszystkim podziękować, szczególnie: Gabrysi,Asi,Karinie, grupie teatralnej Zjednoczone Siły Rozmierki i Jędryni. Dziękuję także za pomoc pani Alicji i jej koleżankom -Urszuli, Renacie, Celinie, Reginie za pyszności z waszej kuchni jakie wychodzą przez cały rok. Dziękuję Norbertowi , Gabi i Radzie Sołeckiej,że zawsze pomagają ogarnąć te spotkania i imprezy.

Dziękuję wszystkim i każdemu osobno i życzę Wam siły do dalszej pracy społecznej.

opr: Danuta Cichoń

kategoria: 
Rok: 

2012 C Romuald Kubik