Jesteś tutaj

CZAS ADWENTOWY:

X ADWENTOWE SPOTKANIE POKOLEŃ ROZMIERKA 2019
ORAZ ODWIEDZINY CHORYCH

W dniu 15.12.2019 roku o godz. 15:00 już po raz dziesiąty odbyło się Adwentowe Spotkanie Pokoleń i z roku na rok jest nas coraz więcej. W tym roku w spotkaniu brało udział około 100 osób dorosłych oraz około 30 dzieci.
Na Adwentowe spotkanie przyjechali zaproszeni goście min. ks. proboszcz Kamil Grund, Zofia Habasz – Sołtys wsi Jędrynie, Dyrektor Placówek Oświatowych w Rozmierce P. Irena Pachołek. Na początku Przewodnicząca Rady Sołeckiej Pani Danuta Cichoń przywitała wszystkich oraz przedstawiła przebieg spotkania a także podziękowała wszystkim którzy przyczynili się do organizacji tego spotkania.
Tradycyjnie podczas spotkania najmłodsze pokolenie przygotowywało ozdoby choinkowe wedle własnej fantazji. Z papieru powstały kolorowe łańcuchy, które przepasały całą choinkę oraz serduszka i inne piękne ozdoby I tak umilając sobie czas dzieci przyozdobiły do końca spotkania całą choinkę.
Starsze pokolenia natomiast podziwiały dzieła najmłodszych milusińskich przy gorących napojach, ciastach oraz zupie grzybowej przygotowanej specjalnie na tą okazję. W dalszej części spotkania dzieci oraz młodzież ze szkoły podstawowej przedstawiły teatr o tym jak to było dawniej przed Świętami Bożego narodzenia.

Nasz zespół teatralny z Rozmierki i Jędryń, jak zawsze niezawodny, dostarczył rozrywki uczestnikom spotkania swoim występem pod tytułem „Skrzydła”.
Aby tradycji stało się za dość wszyscy dzielili się poświęconymi przez naszego Ks. Proboszcza opłatkami a przy zgaszonym świetle zaśpiewali kolędę „Cicha noc” i życzyli sobie nawzajem Wesołych , zdrowych i Błogosławionych Świąt.

Następnie przyszedł czas na wieszanie bombek na choince przez zasłużone dla naszej wsi osoby i gości którzy życzyli wszystkim wesołych świąt oraz wszystkiego dobrego w nowym roku.I tak bombki wieszali min. : Sołtys wsi P. Joachim Kaczmarczyk; P. Zofia Habasz, P. Irena Pachołek – Dyr. Placówek Oświatowych w Rozmierce; Najstarszy uczestnik spotkania P. Gerard Witezy i najmłodszy uczestnik spotkania Justynka Brzezina a zaszczytne włożenie szpica na choinkę przypadło Józefowi Suchan
Spotkanie umilił święty Mikołaj, który przybywa co roku na Adwentowe Spotkanie Pokoleń.
Święty pytał, co nowego we wsi słychać, czy jest lepiej czy gorzej niż poprzednio i jak się sprawują sołtys oraz rada sołecka a nie wolno było kłamać ponieważ Mikołaj to wszystko widzi. Ale święty w końcu stwierdził że widać dużo pozytywnych zmian w naszej wsi od poprzedniego roku. Tak więc obdarował słodyczami osoby które były zaangażowane w działalność na rzecz naszej wsi. Każda z osób musiała powiedzieć wierszyk albo zaśpiewać kolędę.
A że święty lubi dzieci, to najmłodszych obdarował słodyczami. Dzieci ustawiły się w kolejce po słodycze oraz odwdzięczyły mu się wierszami i piosenkami.
Do Mikołaja zostały także wezwane mamy, tatusiowie oraz inni mieszkańcy którzy musieli zaśpiewać W zamian za słodycze.

Nie obyło się to beż życzeń świątecznych i noworocznych, oraz podziękowań dla osób, które poświęcały swój czas na rzecz przygotowania różnych imprez i spotkań.
I tak w miłej i już prawie świątecznej atmosferze uczestnicy spotkania spędzili resztę wieczoru wspominając jak to było piyrwi.(dawno za ich czasów).

Organizatorzy nie zapomnieli o chorych z naszej wsi których co miesiąc odwiedza ks. proboszcz Kamil Grund. Dla nich zostało przygotowane 11 paczek z słodkościami i owocami a paczki rozwiózł nasz Sołtys życząc chorym „Zdrowych spokojnych i Błogosławionych Świąt Bożego narodzenia oraz szczęśliwego nowego roku.

Dziękujemy wszystkim którzy zaangażowali się w organizację tego Adwentowego spotkania

Sołtys
Rada Sołecka
Stowarzyszenie „Nasza Rozmierka”
Zarząd DFK – Rozmierka
Grupa Odnowy Wsi - Rozmierka

kategoria: 
Rok: 

2012 C Romuald Kubik