Jesteś tutaj

III Festyn Drzewka Majowego i Dzień Strażaka w Rozmierce 2014

Już trzeci raz w Rozmierce 1 maja został zorganizowany Festyn Drzewka Majowego inaczej zwany Maibaum oraz Dzień Strażaka.

Tradycyjnie rozpoczęto imprezę z Rynku Koziego, skąd mężczyźni nieśli na ramionach drzewo majowe w towarzystwie orkiestry, zespołu Silesia, licznych mieszkańców z Jędryń, Podborzan i Rozmierki, dzieci z przedszkola i szkolnych oraz zaproszonych gości.
Strażacy jak zwykle czuwali nad porządkiem i bezpieczeństwem zarówno po drodze jak i później podczas stawiania drzewka.
Po przywitaniu wszystkich zebranych na boisku przez Danutę Cichoń i Józefa Suchana oraz przedstawieniu programu spotkania ,przystąpiono do postawienia drzewa majowego.
Wszystko poszło bardzo sprawnie bez problemów.

Część artystyczną programu rozpoczęły przedszkolaczki pod kierunkiem wspaniałych opiekunek z naszego przedszkola.
Dzieci pokazały swój talent w tańcu i przedstawiły pouczającą bajkę o królewiczu Witaminku, który ratował chorą królewnę.
Dzieci z szkoły podstawowej także zachwyciły nas występami. Był taniec, dowcipy po śląsku oraz skecz w wykonaniu Oli i Emilki pt. Agroturystyka.
Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć zespołu Silesia, który co roku zaskakuje widzów nowymi układami i aranżacjami tańców ludowych.
Bardzo dużo emocji wzbudził turniej ,,Kawalerzy kontra Żonaci'' w konkurencji ,,Impreza składkowa''. Wygrali żonaci, ale za rok rewanż!!!
Na zakończenie festynu tuż przed zabawą popis kunsztu aktorskiego dał kabaret ?Zjednoczone siły Rozmierki i Jędryń? w humoresce pt. Rymowane Zołlyty.
Wieczorem była zabawa taneczna. Grał zespół muzyczny Tercet.

Pogoda była wspaniała a zabawa jeszcze lepsza. Od najmłodszych do najstarszych humory dopisywały.
W festynie uczestniczył ks. prob. Andrzej Kowolik, sołtys Jędryń Zofia Habasz, radny Józef Kachel. Ze względu na uroczystości dziesiątej rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej odbywającej się w tym samym czasie w Strzelcach Opolskich, burmistrz Tadeusz Goc przybył później do Rozmierki.
Serdecznie dziękuję dzieciakom, młodzieży, nauczycieli, sponsorom, strażakom, orkiestrze oraz wszystkim, którzy byli mocno zaangażowani w organizowaniu majówki.

Tekst: Danuta Cichoń
Opracował: Piotr Smykała

Rok: 

2012 C Romuald Kubik