Jesteś tutaj

Organizacja oświaty cd... zebranie 23 stycznia 2019 r. w Rozmierce

Organizacja oświaty ciąg dalszy...
W piątek 18 stycznia br. odbyły się kolejne rozmowy dotyczące kształtu placówek oświatowych w naszym sołectwie.
Spotkanie odbyło się tym razem w ratuszu.
Władze gminy reprezentowali Burmistrz Tadeusz Goc i Burmistrz Maria Feliniak. Obecna była również Dyrektor Gminnego Zarządu Obsługi Jednostek Marzena Staroszczyk.
Ze strony sołectwa obecni byli nasi radni Zofia Habasz i Bernard Kusidło, przedstawiciele Rady Rodziców szkoły: Gabriela Radziej, Karina Pandel, Karina Bytomska, Agnieszka Feluks i Piotr Koloch oraz sołtys Joachim Kaczmarczyk.

Trwające prawie dwie godziny rozmowy zakończyły się patem. Przedstawiciele władzy gminnej pozostali nieugięcie zapowiadając dalsze prace nad zmianami a więc pozostawienie w naszej szkole klas 1-3 oraz wprowadzenie do budynku przedszkola.
Wszystkie nasze prośby, apele i propozycje jako mieszkańców i jako wyborców nie docierały do adresatów. Teraz planem Burmistrza zajmą się radni.
W najbliższy poniedziałek spotkają się na wspólnym posiedzeniu komisje działające przy Radzie Miejskiej.
Pytanie tylko czy w swoich dyskusjach pamiętać będą o swoich wyborcach i ich dzieciach czy tylko patrzeć będą na przedstawione im suche statystyki i wyliczenia.

Nam, mieszkańcom Rozmierki pozostaje tylko wierzyć w mądrość i wyczucie radnych i dalej walczyć o zachowanie szkoły w obecnym kształcie biorąc liczny udział w zapowiadanych zebraniach w tym temacie.
Najbliższe odbędzie się w środę 23 stycznia o godz. 17,00 w świetlicy wiejskiej, tym razem na zaproszenie Burmistrza.
Pan Burmistrz napisał w swoim zaproszeniu: „Państwa opinia oraz głos w dyskusji będą dla organu prowadzącego cenne przy podejmowaniu dalszych działań”.

Dlatego też zapraszamy wszystkich, którym dobro i przyszłość naszej szkoły, przedszkola i sołectwa leży na sercu do wzięcia udziału w zebraniu i włączenie się do merytorycznej i rzeczowej dyskusji.

Może ktoś nasz głos usłyszy …

JoKa

kategoria: 
Rok: 

2012 C Romuald Kubik