Jesteś tutaj

Uroczysta eksportacja Naszego Proboszcza Andrzeja Kowolika do Naszej Parafii

Po południu w piątek 31 sierpnia o godzinie 15 odbyła się uroczysta eksportacja Nasza Proboszcza Andrzeja Kowolika do Naszej Parafii po tragicznej śmierci w niedzielę 26 sierpnia 2018 r. na DK94 koło Ligoty Czamborowej.
Przejazd odbył się przez Rozmierkę i Jędrynie, gdzie wierni pod świątyniami się pomodli i mogli oddać hołd i się pożegnać z Naszym Proboszczem. Pod świątyniami zgromadziło się dziesiątki osób a także na trasie przejazdu.
Następnie samochód z trumną zmarłego powoli pojechał do Rozmierzy. Najpierw trumnę uroczyście strażacy wprowadzili na korytarz plebani, gdzie czekała najbliższa rodzina, gospodyni plebani pani Magdalena, ministranci i ks. proboszcz Norbert Wons z Dziewkowic, a przed plebanią liczna grupa ministrantów i Marianki, poczty sztandarowe, orkiestra, wielu kapłanów i dziesiątki wiernych. Przy otwartej trumnie wszyscy się modlili w intencji śp. Ks. Andrzeja Kowolika.
Przed godziną 17 odbyła się eksportacji do kościoła parafialnego w Rozmierzy, gdzie odbyła się uroczysta msza żałobna. Uroczystości przewodniczył ks. Piotr Piontek w asyście ks. Norberta Wonsa i ks. Zbigniewa Żukiewicza.
Po mszy odbyło się przy otwartej trumnie uroczyste wieczorno-nocne czuwanie w kościele z udziałem licznych wiernych.
W dzisiejszych uroczystościach żałobnych brało setki osób. Przez cały czas ludzie czuli wielki ból i smutek, wiele osób miała łzy oczach.

Opracował: Piotr Smykała

kategoria: 
Rok: 

2012 C Romuald Kubik