Jesteś tutaj

Uroczystość Objawienia Pańskiego w Rozmierce

Święto Trzech Króli 2018
W sobotę 6 stycznia 2018 r. w Rozmierce już po raz siódmy przeszedł Orszak Trzech Króli dla upamiętnienia Mędrców ze wschodu – Kacpra, Melchiora i Baltazara, którzy wyruszyli do Betlejem żeby oddać hołd nowo narodzonemu królowi Jezusowi Chrystusowi.
W Kościele święto jest także nazywane Objawieniem Pańskim, co znaczy, że wtedy Pan Jezus objawił swoją boskość wobec świata i zostało ustanowione dla podkreślenia, że Chrystus przyszedł na świat zbawić ludzi na całych świecie.
W tym roku w uroczystości po raz kolejny uczestniczyło wielu mieszkańców Rozmierki, Jędryń, Podborzan i Rozmierzy oraz wielu przybyłych gości.
Na czele orszaku jechał wóz bojowy straży pożarnej i grała orkiestra dęta „Companieros” z Warmątowic.. W rolę Mędrców ze wschodu wcielili się Mariusz Feluks z Jędryń, Bernard Foltyn z Rozmierzy oraz Andrzej Pandel z Rozmierki. Trzej Królowie w Kościele oddali hołd „Dzieciątku Jezus” i złożyli dary – złoto, kadzidło i mirrę w stajence w naszej świątyni.
Wielkim zainteresowaniem cieszyły się diabły oraz dwa duże anioły. W pośród uczestników orszaku była także jak co roku świta trzech króli która szła za nimi. Po przybyciu uczestników Orszaku do kościoła w Rozmierce odbyły się Jasełka po śląsku przygotowane przez dzieci naszej szkoły podstawowej.
Ks. prob. Andrzej Kowolik udzielił wszystkim błogosławieństwa oraz podziękował wszystkim za zorganizowaniem przemarszu, wykonaną dekoracje i stroje, część artystyczną. Po Jasełkach wszyscy udali się do świetlicy wiejskiej, gdzie zostali przywitani przez Danutę Cichoń i zaproszeni na poczęstunek.
W świetlicy wystąpił amatorski teatr „Zjednoczone siły” z Rozmierki i Jędryń w sztuce pod tytułem „Boże narodzenie w wersji ówczesnej”. Wszyscy się bardzo dobrze się bawili w trakcie przedstawienia. Ponad 130 uczestników mogło się napić gorącej kawy, herbaty i grzanego wina oraz zjeść pączka, i kiełbasę z grilla.
W tym roku było znów bardzo fajnie. Pogoda była ładna wręcz wiosenna a humory jeszcze wspanialsze.
Już teraz zapraszamy na ósmy przemarsz Orszaku Trzech Króli w 2019 roku.
Organizatorami uroczystości Objawienia Pańskiego byli: Sołtys i Rada Sołecka, Grupa Odnowy Wsi, Publiczne Przedszkole, Publiczna Szkoła Podstawowa, OSP i DFK Rozmierka, ks. prob. Andrzej Kowolik przy współpracy mieszkańców Jędryń, Podborzan, Rozmierzy i Rozmierki. W orszaku wzięło udział ponad 200 osób. Nad bezpieczeństwem przejścia tegorocznego Orszaku główną ulicą do kościoła czuwali członkowie OSP Rozmierka. Na trasie przemarszu były także osoby z mediów: Agnieszka Pospiszyl z Radia Opole, Radosław Dymitrow z NTO oraz reporterzy telewizji regionalnej TVP 3 Opole.

kategoria: 
Rok: 

2012 C Romuald Kubik