Jesteś tutaj

VIII ADWENTOWE SPOTKANIE POKOLEŃ ROZMIERKA 2017

CZAS ADWENTOWY:
VIII ADWENTOWE SPOTKANIE POKOLEŃ ROZMIERKA 2017
ORAZ ODWIEDZINY CHORYCH

W dniu 10.12.2017 roku o godz. 16:00 już po raz ósmy odbyło się Adwentowe Spotkanie Pokoleń i z roku na rok jest nas coraz więcej. W tym roku w spotkaniu brało udział około 90 osób dorosłych oraz ponad 30 dzieci.
Na Adwentowe spotkanie przyjechali zaproszeni goście min. ks. proboszcz Andrzej Kowolik,
Zofia Habasz – Sołtys wsi Jędrynie, Kierownik Przedszkola w Rozmierce P. Grażyna Sklorz
Na początku Przewodnicząca Rady Sołeckiej Pani Danuta Cichoń przywitała wszystkich oraz przedstawiła przebieg spotkania a także podziękowała wszystkim sponsorom oraz tym którzy przyczynili się do organizacji tego spotkania.
Tradycyjnie podczas spotkania najmłodsze pokolenie przygotowywało ozdoby choinkowe wedle własnej fantazji. Z papieru powstały kolorowe łańcuchy, które przepasały całą choinkę oraz serduszka i inne piękne ozdoby I tak umilając sobie czas dzieci przyozdobiły do końca spotkania całą choinkę.
Starsze pokolenia natomiast podziwiały dzieła najmłodszych milusińskich przy gorących napojach, grzańcu, ciastach oraz krokietach z barszczem przygotowanymi specjalnie na tą okazję.
Dzieci natomiast zostały poczęstowane naleśnikami oraz herbatą
Następnie dzieci oraz młodzież z zespołu Silesia wykonały kilka kolęd oraz pieśni adwentowych w j. niemieckim
Nasz zespół teatralny z Rozmierki i Jędryń, jak zawsze niezawodny, dostarczył rozrywki uczestnikom spotkania swoim występem pod tytułem „Boże narodzenie w wersji ówczesnej”. Spotkanie umilił święty Mikołaj, który przybywa co roku na Adwentowe Spotkanie Pokoleń.
Święty pytał, co nowego we wsi słychać, czy jest lepiej czy gorzej niż poprzednio i jak się sprawują sołtys oraz rada sołecka a nie wolno było kłamać ponieważ Mikołaj to wszystko widzi.
A że święty lubi dzieci, to najmłodszych obdarował słodyczami. Dzieci ustawiły się w kolejce po słodycze oraz odwdzięczyły mu się wierszami i piosenkami.
Do Mikołaja zostały także wezwane mamy, tatusiowie oraz inni mieszkańcy którzy musieli zaśpiewać
W zamian za słodycze.

Po wizycie świętego przyszedł czas na przypomnienie sobie tego, jak to z dziecięcej perspektywy wyglądały przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, nasza przewodnicząca pytała zebranych co chcieliby dostać pod choinkę.
Następnie przyszedł czas na wieszanie bombek na choince przez zasłużone dla naszej wsi osoby i gości którzy życzyli wszystkim wesołych świąt oraz wszystkiego dobrego w nowym roku.
I tak bombki wieszali min. : Ksiądz Proboszcz Andrzej Kowolik, P. Zofia Habasz, P. Norbert Kusidło, Pan Alfred Zimoń;; Danuta Cichoń a zaszczytne włożenie szpica na choinkę przypadło Józefowi Suchan.
Nie obyło się to beż życzeń świątecznych i noworocznych, oraz podziękowań dla osób, które poświęcały swój czas na rzecz przygotowania różnych imprez i spotkań.

Aby tradycji stało się za dość wszyscy dzielili się opłatkami a przy zgaszonym świetle zaśpiewali kolędę „Cicha noc” i życzyli sobie nawzajem Wesołych , zdrowych i Błogosławionych Świąt.
I tak w miłej i już prawie świątecznej atmosferze przy adwentowej muzyce uczestnicy spotkania spędzili resztę wieczoru wspominając jak to było piyrwi.(dawno za ich czasów).
Organizatorzy nie zapomnieli o chorych z naszej wsi których co miesiąc odwiedza ks. proboszcz Andrzej Kowolik. Dla nich zostało przygotowane 16 paczek z słodkościami i owocami a paczki rozwieźli Norbert Kusidło oraz Andrzej Pandel.

kategoria: 
Rok: 

2012 C Romuald Kubik