Jesteś tutaj

Wycieczka rowerowa do Leśniczówki Jaźwin

W dniu 16 czerwca 2012 roku odbyła się wycieczka rowerowa z Rozmierki do Leśniczówki Jaźwin. Wyjazd nastąpił o godz. 8,00 rano. Uczestniczy jechali z Rozmierki przez Jędrynie (tu dołączyły do grupy następne osoby), Osiek, Kasztal, Staniszcze Wielkie do Leśniczówki Jaźwin. Na miejscu przywitał strudzonych rowerzystów leśniczy i gospodarz Robert Piątek. Potem zwiedzili ogród botaniczny o którym opowiadał Robert Piątek. Następnie zostali poczęstowani ciastem, kawą, herbatą oraz napojami zimnymi.
Żal było odjeżdżać. Wszystkim się tu podobało i zapowiedzieli, że przyjadą jeszcze raz w to cudowne miejsce.
Zdecydowano, że trasa powrotna do Rozmierki będzie inna - Staniszcze Wielkie, Spórok, Banatki, Kadłub, Grodzisko. Meta wycieczki była na boisku sportowym w Rozmierce.
Około 13.00 wszyscy byli na miejscu. Długość trasy wynosiła tam i z powrotem 32 kilometry. Po chwili odpoczynku uczestnicy zjedli kiełbasę z grilla, którą wcześniej została przygotowana. W wycieczce uczestniczyło 20 osób z Rozmierki, Jędryń i Podborzan. Naprawdę był fajnie i było warto zobaczyć uroki najbliższej okolicy.
Organizatorem byli członkowie Grupy Odnowy Wsi Rozmierka we współpracy Sołtysa i Rady Sołeckiej oraz OSP i DFK Rozmierka.

kategoria: 
Rok: 

2012 C Romuald Kubik