Jesteś tutaj

Wycieczka rowerowa na pole biwakowe „Czarny dół” k/ Krasiejowa

To już druga wycieczka rowerowa w tym roku. Pierwsza wycieczka odbyła się 26.05.2018 r i była zorganizowana przez Zarząd Mniejszości Niemieckiej z Rozmierki. Obecna wycieczka była zorganizowana przez Grupę Odnowy wsi z Rozmierki.
W sobotni poranek 7 lipca pogoda była piękna toteż grupa miłośników wycieczek rowerowych z Rozmierki wyruszyła o godz. 9:00 na pole biwakowe „Czarny dół” k/ Krasiejowa . Trasa prowadziła drogą asfaltową z Rozmierki przez Grodzisko , kolejno Borycz, asfaltem przez las do Krzyżowej Doliny dalej do Krasiejowa. Następnie wycieczka ruszyła ścieżkami leśnymi aż do miejsca zwanego „Czarny dół” gdzie znajduje się wiata biesiadna ,stoły oraz ławy na świeżym powietrzu a także miejsce do grillowania. Nieopodal płynie rzeka Mała Panew gdzie można było podziwiać uroki tej rzeki. Na miejscu czekał na nich poczęstunek z ciastem, kawą, herbatą oraz napojami zimnymi. Następnie panowie rozpalili ognisko, przy którym każdy upiekł sobie kiełbaski według swojego gustu. Uczestnicy wycieczki spacerkiem zwiedzali okoliczne tereny, rzekę i oczywiście czarny dół oraz mogli podziwiać otaczające go piękno przyrody. Odpoczynek w ciszy leśnej, z dala od zgiełku, umilał śpiew ptaków , aż żal było odjeżdżać. Trasa powrotna prowadziła drogą przez Krasiejów, Kadłub Piec oraz Osiek. Wycieczka zakończyła się przyjazdem do Rozmierki około godziny 14:30 . Całkowita długość trasy wyniosła około 36 kilometrów. W wycieczce udział wzięły 23 osoby. Nie obyło się oczywiście jak zawsze bez przygód, ale uroki tej okolicy jak i piękna pogoda, zachwyciły uczestników wycieczki – warto było tam pojechać!
Niebawem planuje się trzecią wycieczkę tym razem będzie ona zorganizowana przez Sołtysa i Radę sołecką. A dokąd ? – jeszcze nie wiemy – ale na pewno w atrakcyjne miejsce – o tym powiadomimy na naszej stronie – już teraz zapraszamy.

kategoria: 
Rok: 

2012 C Romuald Kubik