Jesteś tutaj

Wystawa malarstwa „Wokół przestrzeni” Naszej rodaczki… Natalii Hudzik w Strzelcach Opolskich

Jak się okazuje u Nas rodzą się i mieszkają prawdziwe talenty.
Z Rozmierki pochodzi malarka i projektantka mebli oraz architektury wnętrz Natalia Hudzik.
Swoją przygodę w edukacji zaczęła w szkole podstawowej w Rozmierce.
Bardzo wcześniej zaczęła interesować się malarstwem i rysunkiem.
W każdej wolnej chwili malowała.
Od dzieciństwa była członkiem Kółka Plastycznego w Strzeleckim Ośrodku Kultury w Strzelcach w Opolskich. Jest absolwentką Publicznego Liceum Plastycznego w Opolu.

Obecnie jest studentką na 1. roku studiów magisterskich na Wydziale Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.
W lutym w 2021 r. obroniła z dyplom licencjacki z wyróżnieniem z Projektowania Architektury Wnętrz pod kierunkiem prof. dr hab. Elżbiety Pakuły-Kwak oraz dr Joanny Łapińskiej.
Zajmuje się projektowaniem mebli i architektury wnętrz. Jej pasją są wszelkie działania artystyczne począwszy od fotografii, przez rysunek, rzeźbę oraz malarstwo.
Twórcza praca pozwala jej przenieść się w trochę inny świat i wyzwolić swoją wrażliwość.
Bierze udział w licznych wystawach. Jej obrazy i prace można było oglądać m.in. w Krakowie, Stryszowie, Wieliczce a obecnie w Strzelcach Opolskich.
W swoich pracach – nie tylko malarskich, ale również i projektowych – często porusza wątki tradycji naszego regionu.
Na przykład w pracy licencjackiej zaprojektowała kompleks architektury Miejsca Spotkań Głuchych na terenie ruin zamku Biskupów Wrocławskich w Ujeździe.
W malarstwie fascynuje i intryguje ją barwa, wzajemne relacje kolorów, faktura i gra światła. Jej autorytetem w sztuce jest Stanisław Wyspiański, który jest przedstawicielem impresjonizmu.

Wystawa „Wokół przestrzeni” w Galerii III Filary w Strzelcach Opolskich

Wernisaż wystawy pt. „Wokół przestrzeni” odbyło się w niedzielne popołudnie 22 listopada 2021 r.
Wystawa będzie czynna do 31 stycznia 2022 r. w Galerii „Trzy Filary” w Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich.
Tematem wystawy jest szeroko rozumiana przestrzeń – od architektury, poprzez wnętrze, pejzaż aż po samą martwą naturę.
Wystawa pokazuje jak zróżnicowany może być sposób pojmowania przestrzeni. Każde miejsce, a zatem każdą przestrzeń odczuwana jest inaczej.
Zależne to jest od jej rozmiarów, kontekstu miejsca oraz kultury. Obrazy te powstawały w latach nauki liceum oraz podczas czterech lat studiów.
Znaczna część z nich jest malarstwem olejnym, pozostała jest wykonana z wykorzystaniem farb akrylowych.
Serdecznie zapraszamy na Wystawę „Wokół przestrzeni” w Galerii III Filary w Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich

Składam szczególne podziękowanie za udostępnienie materiałów i zgodę na publikację na naszej stronie: Natalii Hudzik, Błażejowi Dukowi i Powiatowemu Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich.
Opracował:
Piotr Smykała

kategoria: 
Rok: 

2012 C Romuald Kubik